Haber Detayı
21 Mart 2020 - Cumartesi 15:03
 
Yaşlılar uyarıları dikkate almadı, belediye bankları söktü
Bölge Haberi
Yaşlılar uyarıları dikkate almadı, belediye bankları söktü

EKO GAP HABER-Adıyaman'da corona virüsüne ilişkin alınan tedbirleri ve uyarıları yaşlılar dikkate almadı. Belediye de çareyi bankları sökmekte buldu.

 

Belediye ekipleri tarafından koronavirüs salgının yönelik alınan tedbirler kapsamında kent merkezindeki parklarda bulunan banklar kaldırıldı.

 

Adıyaman Belediyesi Park ve Bahçeler müdürlüğü ekipleri, korona virüsü tedbirleri kapsamında, toplum sağlığı açısından özelikle yaşlı vatandaşların evlerinde kalmalarını sağlamak, virüsün taşınması ihtimalini azaltmak için şehir içerisinde ki bankları söktü.

 

Bankların söküm işlemleri sırasında, risk grubunda olmalarına rağmen yaşlı vatandaşların halen banklarda oturmaya devam etmesi dikkat çekti.

 

Tüm uyarı ve ikazlara rağmen sokağa çıkan yaşlı vatandaşlar, “Biz şimdi nerede oturacağız” diyerek bankların sökülmesine tepki gösterdi.

 

Adıyaman Belediyesinden yapılan açıklamada ise "‪Böyle Olsun İstemezdik Ama Geçici Bir Süreliğine Bank ve Oturma Gruplarımızı Söküyoruz.‬‪Her Şey Sağlığınız İçin. ‬Lütfen Evde Kalın Sağlıkla Kalın. " şeklinde ifade edildi.

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Yaşlılar, uyarıları, dikkate, almadı,, belediye, bankları, söktü,
Yorumlar
Haber Yazılımı