Haber Detayı
26 Şubat 2020 - Çarşamba 12:51
 
Yumurcaklar Kütüphaneyi Çok Sevdi
Eğitim Haberi
Yumurcaklar Kütüphaneyi Çok Sevdi

HABER MERKEZİ-Adıyaman Yumurcak Kreş öğrencileri eğitim faaliyetleri kapsamında İl Halk Kütüphanesi’ni ziyaret ettiler.5 ile 6 yaş grubu arasında yer alan öğrenciler ziyaret kapsamında kütüphaneyi yakından görme fırsatını elde ettiler.


Adıyaman İl Halk Kütüphanesi Müdiresi Filiz Karabulut tarafından karşılanan öğrenciler, kütüphane hakkında merak ettikleri soruları sordular.


Düzenledikleri farkındalık eğitimi hakkında bilgi veren Adıyaman Yumurcak Kreş Müdiresi Zahide Kıraç; “Kreşimizde eğitim verdiğimiz öğrencilerimizi kütüphanemize getirdik. Yapmış olduğumuz bu ziyarette öğrencilerimize kütüphanemizin önemine vurgu yaptık. Çocuklarımıza kitap okumanın önemini her zaman söyleyerek, küçük yaşta bilgi vermekteyiz. Bu eğitimimizle öğrencilerimiz küçük yaşta kitap okumanın önemini anlamış oluyorlar. Kreşimizde öğrencilerimize vermiş olduğumuz eğitimlerde bilgi verici oyunların yanı sıra hikayeler okuyarak, bilgi almalarını sağlıyoruz. Ayrıca yılsonu olmadan öğrencilerimizle bir dizi ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Öğrencilerimizle birlikte kütüphanede yapmış olduğumuz ziyarette öğrencilerimiz merak ettikleri soruları yetkililere sordular. Yapmış olduğumuz bu ziyarette ise öğrencilerimiz ilk defa kütüphaneyi yakından görme fırsatını elde ettiler. İl Halk Kütüphanesi müdiresi Filiz Karabulut ise öğrencilerimize kütüphanenin ve kitap okumanın öneminden bahsetti. Öğrencilerimizde bu ziyaretten dolayı oldukça mutlu ayrıldılar. Kreşimizde eğitim gören öğrencilerimize gösterdikleri ilgiden dolayı İl Halk Kütüphanesi Müdiresi Filiz Karabulut’a çok teşekkür ederiz” dedi.


 Öte yandan kütüphane ziyaretinde minik öğrenciler, çeşitli materyallerle oyun oynadılar.

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Yumurcaklar, Kütüphaneyi, Çok, Sevdi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı