Haber Detayı
18 Eylül 2019 - Çarşamba 17:21
 
‘Yusuf Turanlı’yı cezalandırmak Kâhta’yı cezalandırmaktır’
Özel Haberi
‘Yusuf Turanlı’yı cezalandırmak Kâhta’yı cezalandırmaktır’

EKO GAP HABER-Adıyaman’ın Kâhta İlçesi Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı,”basın mensupları ile bir araya geldiği toplantıda,” Yusuf Turanlı’yı cezalandırmak Kâhta’yı cezalandırmaktır. Bir usulsüzlüğü, bir yolsuzluğu varsa devlet, millet nezdinde bir eksikliği varsa ise de millet cezalandırır ”dedi.

 

Kâhta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, ilçede görev yapan ulusal ve yerel basın mensupları ile sabah kahvaltısında buluştu.

 

İlçe merkezinde Merkez Kafe sahibi Rıdvan Karaman’ın ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulunan Turanlı, basını önemsediğini, toplantının amacının ilçede hoşgörünün hakim olması, ilçenin geleceğine ilişkin yapılacak hizmetlerle ile ilgili basın mensupları ile istişare etmek olduğunu belirtti.

 

 

Kâhta belediyesinin çalıştığını, ilçede yapılması gereken hizmetlerle ilgili hazırladıkları talep raporunu önümüzdeki günlerde Ankara ya giderek ilin 5 vekiline sunacağını söyleyen Turanlı, basın mensuplarına şu açıklamalarda bulundu;

 

“Her zaman ifade ettiğim gibi bizler basını önemsiyoruz. Çünkü basın bizim elimiz, ayağımız, kolumuzdur. Basın halkımızın sorunlarını, taleplerini ve bizim göremediklerimizi bize ileten, gösteren kuruluşlardır. Bu sebepledir ki basını önemsiyoruz ”dedi.

 

-“Geçmişe takılmadan önümüze bakacağız”-

 

Kâhta Belediye başkanlığı yapmış tüm belediye başkanlarına teşekkür eden Turanlı,”Geçmişin üzerinden siyaset yapmayacağız dedik. Geçmişe takılırsak önümüzü görme şansımız olmayacak. Bizler önümüze bakacağız. Geçmiş yönetimler güzel şeyler yapmış veya yapmamış bunu halkımız değerlendirecektir.”

 

“Projelerimizi yavaş yavaş hayata geçiriyoruz”

 

Görevde bulundukları 6 aylık süre zarfında ilçede yaptıkları çalışmalara değinen Başkan Turanlı,”Seçim öncesi halkımıza taahhüt ettiğimiz projeleri yavaş yavaş hayata geçirmeye başladık. Tabi projelerimizi hazırlarken halkımızın talep ve beklentileri doğrultusunda hazırladık. Hayvan barınağı projemizi hayata geçirdik.3 park projemizin yapımına başladık. Menderes mahallesinde yapımına başladığımız kanal boyu park projemiz bölgenin en büyük park projesi olacak. Bu projemizi etap etap hayata geçireceğiz. Her 3 parkımız önümüzdeki sezona hazır olacak.

 

Kapalı semt pazarımızın ilkini Yavuz Selim Mahallemizde hayata geçiriyoruz. Hazineden taleplerimiz var. Bu taleplerimiz gerçekleştiğinde bizim hayvan pazarımız da olacak, hayvan pazarının yanında kesimhanemiz de olacak. Kâhta Belediyesi çalışıyor. İlçedeki alt yapı ve üst yapı çalışmalarımızı kenar mahallerden içe doğru başlatarak sürdürüyoruz. Seçim sürecinden kaynaklı boşluktan oluşan yol bakım ve onarımını hızlı bir şekilde başlattık. Çalışmalarımız ilçenin dört bir tarafında devam ediyor."

 

 

-“Basınının desteğine ihtiyacımız var”-

 

Basın mensuplarının bir önceki yönetim döneminde hayata geçirilen ancak bugün faaliyete geçmeyen Sahil Yolu projesi, Engelliler çarşısı, şire pazarının durumu, ilçenin trafik, kaldırım işgali gibi sorunlarını yanıtlayan Başkan Turanlı,”Şire Pazarı ve Engelliler çarşısının atıl durumda bırakılmasına asla gönlümüz razı olmaz. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. Sahil Yolu projesi ilçemiz için oldukça önemli bir proje. Bu projemizin etap etap şeklinde hayata geçirilmesi taraftarıyız. Kaldırım sorununu mutlaka çözeceğiz.Trafik sorununun ise alternatif yollar ve oto park alanları yaparak çözülmesi gerektiğine inanıyoruz.Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. Oto galericilerin ilçe dışına çıkarılması için oto galericilerimiz görüşceğiz. Siz basın mensubu arkadaşlardan da bu konuda katkı bekliyoruz ve bu konudaki görüş ve düşüncelerinizi bizlere rapor halinde sunmayı istiyoruz.”

 

-“Kaymakamımız ilçemiz için bir şans”-

 

İlçenin kalkınmasına yönelik yapılacak hizmetlerde Kaymakamlık, Belediye ve tüm kurumların birlikteliğinin önemine işaret eden Başkan Turanlı,”İlçemize çok değerli bir Kaymakamımız atandı. Genç ve dinamik biri. İlçemiz için çok ciddi bir performans sunacağına inanıyorum. Buda ilçemiz için büyük bir şans olduğunu düşünüyorum.”

 

-“Sınırlı bir festivalin turizme katkısı olmaz"-

 

Turizme yönelik faaliyetler kapsamında ilçede yapılmayan Festivalin yapılıp yapılmayacağına ilişkin bir soruya ise Turanlı,”Festivalin il bazında tüm ilçelerin katılımında yapılması gerektiğine inanıyoruz. Sadece Kâhta ile sınırlı kalması ilçemize ve ilimize bir şey kazandırmayacaktır.”

 

-“Kimse ile bir küskünlüğüm kırgınlığım yok”-

 

Siyasetin düşmanlık olmadığını, kimse ile bir kırgınlığının bulunmadığını söyleyen Başkan Turanlı,” Farklı bir partiden seçilmem olmamdan dolayı sayın vekillerimiz bizleri ziyaret etmeseler, sorun ve taleplerimizi almasalar da şahsımın öyle bir kırgınlığı olmayacak. Böyle bir kırgınlık ilçeme fayda değil zarar getirir. Seçim döneminde yapılan siyaset seçim bittiğinde son bulması be seçimden sonra hizmeti anlayışının hakim olması gerekir."

 

-“Geçmiş üzerinden siyaset yapmayacağız”-


İlçenin hizmetler noktasında merkezi hükümetin desteklerine ihtiyacı olduğunu söyleyen Başkan Turanlı,” İlçemizin sıkıntılarını ve ihtiyaçlarını içeren talep dosyalar hazırlamışız.

 

Kâhta’nın kaybetmeye tahammülü yoktur. Geçmişe takılarak, kısır siyaset güderek bu memlekete hizmet edemeyiz. İlimizin 5 vekili var. Meclis açıldığında Ankara’ya giderek 5 vekilimizi ziyaret edeceğiz ve ilçemizin ihtiyacı olan talep dosyalarımızı kendilerine takdim edeceğiz. İhtiyaçlarımızın hepsi çözülecek diye bir şey söz konusu olamaz. Çözülen sorunlarımızı da bizler ve halkımız onura edecektir. Diyoruz ki siyaset seçimden seçime devam etsin.  Besni, Gölbaşı ilçeleri merkezi hükümetin hizmetlerinden nasıl faydalanıyorsa Kâhta’da aynı şekilde faydalansın diyoruz.

 

 

-“Yusuf Turanlı’yı cezalandırmak Kâhta’yı cezalandırmaktır”-

 

Birilerinin şahsına kızarak koca bir ilçeyi cezalandırmaya kimsenin hakkı olmadığını söyleyen Turanlı,”Yusuf Turanlı’ya kızarak ilçeyi cezalandırmaya kimsenin hakkı yok. Yusuf Turanlı farklı bir partiden seçilmiş olsa da onu seçen o ilçenin insanlarıdır. Yusuf Turanlı’dan en iyi şekilde istifade edilmesi gerekir. Yusuf Turanlı’yı cezalandırmak, Kahta belediyesini cezalandırmak o ilçeyi cezalandırmaktır. Yusuf Turanlı bireydir, Kâhta bir toplumdur. Yusuf Turanlı’yı cezalandırmak Kâhta halkını cezalandırmaktır.”

 

-“Birlik beraberliğe ihtiyacımız var”-

 

İlçenin kalkınması için el biriliğinin şart olduğunu söyleyen Başkan Turanlı,”Sayın vekillerimiz bizi ziyaret etmemiş olsalar da, arayıp hayırlı olsun dememiş te olsalar biz nefsimizi ayağımız altına alıp ilçemiz için her türlü gayretin içerisinde olacağız. İlçemizin hizmete ihtiyacı var. Bunu el biriliği ile yapmamız lazım. Siyaset düşmanlık değildir. Bunun kazananı yoktur. Seçimden sonra AK parti milletvekilimiz Sayın Fatih Toprak vekilimiz beni aradı hayırladı. CHP milletvekilimiz Sayın Tutdere birkaç sefer bizleri ziyaret etti. Bende bayramda kendisini arayıp bayramını tebrik ettim.Bunları söylerken amacımız ve gayem ilçeme hizmeti hakim kılmaktır. Benim amacım memleketimim önünde takoz olmak değil memleketim önünü açmak, hizmet anlayışını hakim kılmaktır."

 

-“Hiç kimse ile küskün ve kırgın değilim”-

 

Hiç kimse ile bir küskünlük veya kırgınlığının bulunmadığını belirten Turanlı,”Vekillerimiz halkımızın oyları ile seçilmişlerdir. Hiç bir vekilimiz ile bir sıkıntımız yok. Seçim geride kalmıştır. Hiç bir siyasi çekişmemiz olmayacaktır. Çekişmemiz hizmet noktasında olacaktır. Kimse ile bir kırgınlığım, küskünlüğüm yoktur. Kim benimle ilgili ne söylemiş ise söylemiş olsun ben o söylemleri siyasi bir söylem olarak kabul ediyorum. Konuşmalarımda Fatih Toprak vekilime, belediye başkanıma teşekkür ettim.”

 

-“Kahta belediyesi devletin bir kurumudur”-

 

Çevre ilçelere ziyaret gerçekleştirirken Kâhta belediyesini ziyaret etmeyen vekillere isim vermeden üstü kapalı sitem eden Başkan Turanlı,“Civar ilçelerimize giden sayın vekillerimiz İlçemize geldiklerinde buranın da bir belediyesinin olduğunu, belediyenin Yusuf Turanlı’nın şahsi malı olmadığını, devletin bir kurumu olduğunu görerek programa almalarını arzu ederdim. Zamanları yetmemiş, düşünememiş olabilirler. Onlar gelmedi diye benim gitmeme gibi bir düşüncem asla söz konusu olamaz. Yusuf Turanlı cezalandırılacaksa, bir usulsüzlüğü, bir yolsuzluğu varsa devlet tarafından cezalandırılır. Millet nezdinde bir eksikliği varsa seçim zamanı geldiğinde millet cezalandırır.”şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: ‘Yusuf, Turanlı’yı, cezalandırmak, Kâhta’yı, cezalandırmaktır’,
Yorumlar
Haber Yazılımı